Hej, to my, Kasia i Tomek, pogodna para z symptomami niegroźnej życiowej nadaktywności. Za dnia pracownicy korporacji, po godzinach zaś miłośnicy aktywnego wypoczynku, dobrego jedzenia i niestrudzeni odkrywcy. 

Podróżować lubiliśmy od zawsze i przez ponad 7 lat pokazywaliśmy najpiękniejsze miejsca w niezmiennie fascynującej nas Polsce – stąd też i nazwa bloga. Widoki z górskich szczytów, malownicze trasy rowerowe, klimatyczne miasteczka i odkrywanie lokalnych smaków  – to interesuje nas najbardziej. Najwyraźniej nie tylko nas, bo wiemy, że z naszych podróżniczych inspiracji korzystają miliony miłośników turystyki, którzy przez te wszystkie lata czytają naszego bloga, śledzą media społecznościowe lub subskrybują inspirujący newsletter. 

Ostatnio dużo się u nas zmieniło – do naszej podróżniczej rodziny dołączyli Pogodzinek i Pogodzinka, a w 2023 roku skorzystaliśmy z oferty pracodawcy i przeprowadziliśmy się na jakiś czas do… USA! 

Naturalnie więc ewoluowała tematyka naszego kanału – choć nazwa Polska Po Godzinach zostaje z nami, otwieramy się także na ,,światowe” treści. Pokazujemy Wam też urywki z naszych zagranicznych wojaży, zbieramy najciekawsze inspiracje ze Stanów Zjednoczonych i opowiadamy, jak to jest przeprowadzić się na drugi koniec świata z dwójką maleńkich dzieci. Chcemy też zachęcić rodziców do podróży z maluchami – a to wszystko, ciągle pracując na etacie.

Kasia

W wolnym czasie jest wszędzie i robi wszystko. Ten typ już tak ma, trudno. Kręci ją historia, dobry reportaż, wysiłek na świeżym powietrzu i pichcenie. Znajomi mówią, że w tym tempie przeżyła już kilka żyć, ona ma jednak wrażenie, że jej bucket list wcale się nie kurczy. 

Robi najlepsze tiramisu na świecie, więc później kręci dziesiątki kilometrów na rowerze. Odpowiada za większość tekstów i kontakty z czytelnikami oraz partnerami. W podróżowaniu najbardziej lubi miejsca styku różnych religii i kultur oraz weryfikowanie utartych opinii o miejscach i ludziach (ach, ta przekorna natura!).

Tomek

Techniczny silnik tego przedsięwzięcia. Rozkręca się w zakresie fotografii i filmu, a uprasowany frak na galę Oscarów czeka już w szafie. Robienie zdjęć daje mu możliwość zatrzymania się, kontemplowania widoku i poszukiwania fotogenicznego detalu. Lubi wyzwania fizyczne, szczególnie te zakończone kuflem zimnego piwa :). Kiedy nie jest akurat w trasie, analizuje, kręci, montuje, czyta o technologicznych nowinkach. Planowanie i logistyka wycieczki fascynuje go równie mocno, co samo podróżowanie. W podróżach po Polsce lubi ,,łączyć kropki” i odkrywać, jak różne tropy zbierane po całym kraju tworzą spójną całość. Nie lubi tłumów i jazdy na rowerze pod wiatr.

Małe Pogodzinki

Pogodzinek (2021r.) i Pogodzinka (2023r.) to zdecydowanie najdzielniejsi członkowie tej ekipy. Cierpliwie znoszą coraz to dziwniejsze pomysły rodziców i szybko przyzwyczajają się do nowych miejsc. Najlepiej czują się w terenie i wyznają zasadę: ,,tam dom mój, gdzie naleśniki”. Lubią skakać po skałkach, bawić się w chowanego, próbować lokalnych smaków i śpiewać piosenki w samochodzie. Nie lubią… gdy rodzice nie umieją się domyśleć, czego akurat w tej chwili nie lubią ;).

Co w podróżach jest dla nas najważniejsze?

  • Chcemy doświadczyć danego miejsca. Ładne zdjęcie zawsze w cenie, ale ważniejsze jest dla nas zrozumieć kontekst, szukać zależności i poznawać nowe historie. Szukamy pamiątek po zapomnianej przeszłości, doczytujemy ciekawostki, cieszą nas lokalne tradycje i przyrodnicze zakątki.
  • Lubimy aktywnie spędzać czas, gdyż właśnie w ten sposób najlepiej nam się odpoczywa. Zwiedzamy pieszo, rowerem, kajakiem i sprawia nam to masę radości. Chętnie dzielimy się najciekawszymi trasami i ulubionymi szlakami. W USA próbujemy także campingu!
  • Bez pośpiechu – zaliczanko-odhczanki to nie dla nas. Podchodzimy blisko, zbaczamy ze szlaku, zatrzymujemy się w klimatycznych miejscach. Nie oglądamy przez szybę, w pośpiechu. Wolimy zobaczyć mniej, ale więcej przeżyć. Piszemy o tym, co fajne i o tym, czego nie lubimy – wszak w trakcie podróży bywa różnie.
  • Dzieci to nasi ulubieni towarzysze podróży – nie mówimy, że zawsze jest lekko (oj nie!), ale nie boimy się próbować z dziećmi coraz to nowych kierunków. Niestraszne nam długie objazdówki, podróże w przyczepce rowerowej czy nocleg w górach pod namiotem z bobasem. P.s. tak, dzieci też mają radochę 🙂

Zaplanuj z nami swoją przygodę!

Jeśli nasze teksty na blogu, odpowiedzi udzielone mailowo lub na Facebooku pomogły Wam w zaplanowaniu wypoczynku mamy do Was wielką prośbę. Jeśli używacie do rezerwowania noclegów platformy booking.com, dokonajcie proszę rezerwacji przy pomocy jednego z naszych bookingowych banerów.

Dla Was cena noclegu pozostanie bez zmian, z kolei booking.com podzieli się z nami niewielkim procentem z transakcji. Tym samym dorzucając się do utrzymania naszych serwerów, domeny czy opłacenia licencji do programów graficznych, pomagacie nam w dalszym tworzeniu przydatnych dla Was treści.

Dziękujemy!

Bądźcie na bieżąco!

Zapraszamy do śledzenia nas w kanałach social media, gdzie na bieżąco dzielimy się najnowszymi relacjami z podróży, zdjęciami, filmikami i innymi ciekawostakami.


Polityka prywatności bloga Polska Po Godzinach pod tym linkiem.