Cześć! Tu Kasia i Tomek

Miło Cię u nas widzieć! Zapraszamy na wspólną podróż przez Polskę!

To my, od kilku lat mieszkańcy Krakowa, z symptomami niegroźnej życiowej nadaktywności. Za dnia pracownicy biurowi, po godzinach zaś niestrudzeni miłośnicy aktywnego wypoczynku, dobrego jedzenia i niestrudzeni odkrywcy. Podróżować lubiliśmy od zawsze, jednak w pewnym momencie ze smutkiem stwierdziliśmy, że w Paryżu byliśmy częściej niż w Poznaniu. Spróbowaliśmy to zmienić i… wpadliśmy po uszy! Okazało się, że Polska nas fascynuje, a wiadomo, fascynacji trzeba dać ujście – stąd też i blog.

Kasia

W wolnym czasie jest wszędzie i robi wszystko. Ten typ już tak ma, trudno. Kręci ją historia, dobry reportaż, wysiłek na świeżym powietrzu, pichcenie i świadomy lajfstajl. Znajomi mówią, że w tym tempie przeżyła już kilka żyć, ona ma jednak wrażenie, że jej bucket list wcale się nie kurczy. Robi najlepsze tiramisu na świecie, więc w rezultacie później kręci dziesiątki kilometrów na rowerze. Odpowiada za większość tekstów i kontakty z czytelnikami oraz partnerami, ciągle intensywnie się wszystkiego ucząc. W podróżowaniu po Polsce najbardziej lubi miejsca styku różnych religii i kultur.  Nie lubi braku szacunku do tego dziedzictwa.


Tomek

Techniczny silnik tego przedsięwzięcia. Rozkręca się w zakresie fotografii i filmu, a uprasowany frak na galę Oscarów czeka już w szafie. Robienie zdjęć daje mu możliwość zatrzymania się, kontemplowania widoku i poszukiwania fotogenicznego detalu. Lubi wyzwania fizyczne, szczególnie te zakończone kuflem zimnego piwa :). Kiedy nie jest akurat w trasie, analizuje, kręci, montuje, czyta o technologicznych nowinkach. Planowanie i logistyka wycieczki fascynuje go równie mocno, co samo podróżowanie. W podróżach po Polsce lubi ,,łączyć kropki” i odkrywać, jak różne tropy zbierane po całym kraju tworzą spójną całość. Nie lubi tłumów i jazdy na rowerze pod wiatr.


Co w podróżach jest dla nas najważniejsze?

  • Chcemy doświadczyć Polski. Ładne zdjęcie zawsze w cenie, ale ważniejsze jest dla nas zrozumieć kontekst, szukać zależności i poznawać nowe historie. Szukamy pamiątek po zapomnianej przeszłości, doczytujemy ciekawostki, cieszą nas lokalne tradycje i przyrodnicze zakątki.
  • Lubimy aktywnie spędzać czas, gdyż właśnie w ten sposób najlepiej nam się odpoczywa. Zwiedzamy pieszo, rowerem, kajakiem i sprawia nam to masę radości. Nasz kraj to doskonałe miejsce na aktywną turystykę, a my lubimy dzielić się najciekawszymi trasami i ulubionymi szlakami.
  • Bez pośpiechu – zaliczanko-odhczanki to nie dla nas. Podchodzimy blisko, zbaczamy ze szlaku, zatrzymujemy się w klimatycznych miejscach. Nie oglądamy przez szybę, w pośpiechu. Wolimy zobaczyć mniej, ale więcej przeżyć. Piszemy o tym, co fajne i o tym, czego nie lubimy – wszak w trakcie podróży bywa różnie.
  • Szukamy kontekstu – doczytujemy, łączymy kropki i zagłębiamy lokalne opowieści. Kultura i historia są fajne, tylko trzeba zadać sobie trochę wysiłku i już 🙂

Polskę odkrywamy po godzinach, udowadniając że przyjemność z krótkich weekendowych wypadów i podróży można czerpać cały rok. Tym blogiem chcemy pokazać, ile fascynujących przygód można przeżyć w Polsce o każdej porze roku. Czasami miniwycieczka lub weekendowy wypad dostarczają tylu wrażeń, co długi urlop.

Zaplanuj z nami swoją przygodę!

Jeśli nasze teksty na blogu, odpowiedzi udzielone mailowo lub na Facebooku pomogły Wam w zaplanowaniu wypoczynku mamy do Was wielką prośbę. Jeśli używacie do rezerwowania noclegów platformy booking.com, dokonajcie proszę rezerwacji przy pomocy jednego z naszych bookingowych banerów.

Dla Was cena noclegu pozostanie bez zmian, z kolei booking.com podzieli się z nami niewielkim procentem z transakcji. Tym samym dorzucając się do utrzymania naszych serwerów, domeny czy opłacenia licencji do programów graficznych, pomagacie nam w dalszym tworzeniu przydatnych dla Was treści.

Dziękujemy!

Bądźcie na bieżąco!

Zapraszamy do śledzenia nas w kanałach social media, gdzie na bieżąco dzielimy się najnowszymi relacjami z podróży, zdjęciami, filmikami i innymi ciekawostakami.Polityka prywatności bloga Polska Po Godzinach pod tym linkiem.