Jesteśmy Ambasadorem Miejsca 2016! Targi Tour Salon w Poznaniu

Kochani! Mamy dla Was fanatastyczną informację- zespół Waszego ulubionego bloga Polska Po Godzinach zdobył tytuł Ambasadora Miejsca 2016 w konkursie organizowanym przez Polską Organizację Turystyczną, a którą wręczono nam w ramach Targów Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon 2017. Wooo-hooo! Jesteśmy przeszczęśliwi!

Kim jest Ambasador Miejsca?

W ramach akcji Ambasador Miejsca nasze najlepsze teksty regularnie pojawiają się na oficjalnym portalu POT-u, polska.travel, jednak zdobycie tytułu Ambasadora Miejsca 2016 to szczególne wyróżnienie. Niezmiernie się cieszymy, że doceniła nas najważniejsza organizacja turystyczna w kraju i czujemy się zmotywowani do dalszego rozwoju. Co to dla Was znaczy? Planujemy coraz dalsze wycieczki, kształcimy warsztat i pracujemy nad coraz lepszą stroną www! Bądźcie z nami!

Tę wspaniałą nagrodę mieliśmy zaszczyt odebrać podczas dorocznej gali na targach Tour Salon . W trakcie wydarzenia przyznaje się dwa bardzo ważne wyróżnienia: dla najlepszych punktów informacji turystycznej i Certyfikaty POT, nagrody jakości dla najlepszych produktów turystycznych w kraju. Od tego roku przyznawany jest również zdobyty przez nas zaszczyt Ambasadora Miejsca roku.

Przepraszam, którędy do…?

Informacje turystyczne to często pierwsze miejsce, do którego zaglądają przyjezdni, na jego podstawie formułując pierwsze skojarzenia z daną miejscowością. Sami doskonale wiemy, że dobrze wyposażona informacja turystyczna z entuzjastycznym personelem to miejsce, z którego wychodzi się pełnym energii i inspiracji do odkrywania nowych zakątków Polski. Gratulujemy więc wszystkim docenionym na Gali laureatom, zarówno z niewielkich miejscowości, jak i najbardziej popularnych kierunków!

Zwiedzajmy zabytki techniki

Najważniejszą częścią Gali było przyznanie Certyfikatów POT-u dla Najlepszego Produku Turystycznego roku 2016. 10 wyróżnień (KLIK po inspiracje!), a tyle inspiracji! Od znanych nam i lubianych jak np. fantastyczny skansen w Tokarni (woj. świętokrzyskie) czy Green Velo, po nowe dla nas inicjatywy jak Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi czy Gdański Teatr Szekspirowski. Złoty Certyfikat przypadł imprezie Urzędu Marszałkowskiej Województwa Śląskiego za wydarzenie Industriada- doroczne huczne święto śląskiego Szlaku Zabytków Techniki. O Szlaku robi się coraz głośniej (i słusznie!), a zwycięstwo Industriady niewątpliwie przyczyni się do popularyzacji turystyki śladami techniki i przemysłu. Gratulujemy!

Targi Tour Salon w Poznaniu

Trzy dni wydarzeń i konkursów, dziesiątki wystawców turystycznych- jak mogliśmy nie skorzystać i nie pojawić się również na samych targach Tour Salon?

Tylu rozmów o nowych kierunkach, trasach i najciekawszych zakątkach najróżniejszych regionów nie odbyliśmy chyba jeszcze nigdy w życiu… Lokalne i regionalne organizacje turystyczne prześcigały się w atrakcjach, konkursach i spotkaniach oraz chętnie udzielały szczegółowych informacji o swoich okolicach.

Braliśmy udział w konkursach wioślarskich promujących szlak wodny Wielka Pętla Wielkopolska, ozdabialiśmy toruńskie pierniki, słuchaliśmy prelekcji znanych podróżników takich jak Marek Kamiński i bawiliśmy się goglami wirtualnej rzeczywistości.

Każdy, kto pojawił się na targach z pewnością wyszedł z nowymi pomysłami na wakacje lub, jak my, z dylematem dokąd pojechać najpierw ;).

Mamy nadzieję, że już wkrótce podzielimy się z Wami najfajniejszymi pomysłami, na które wpadliśmy w Poznaniu. Będzie się działo!

Data ostatniej aktualizacji:

Kategoria: Polska

Dodaj komentarz