Od przeszło roku mieszkańcy Krakowa, z symptomami niegroźnej życiowej nadaktywności, której owoce przelewane będą na wieczną pamiątkę w otchłanie internetu, zamiast męczyć i tak nadto cierpliwe otoczenie. Za dnia pracownicy biurowi, po godzinach zaś eksploratorzy, miłośnicy aktywnego wypoczynku, kulturalni nerdzi i pasjonaci historii.

Kraków, Małopolska i okolice pobudziły w nas uśpioną chęć aktywnej eksploracji, zobaczenia nowych miejsc, zrozumienia ich historii oraz wzajemnych powiązań. Kraków to dla nas symbol dziedzictwa kulturalnego Polski, a ze względu na położenie geograficzne również doskonała baza wypadowa do eksplororacji południowej Polski, którą do niedawna znaliśmy głównie ze szkolnych wycieczek;) Nasz apetyt rośnie i wybiegał również poza Małopolskę, w miarę jak odkrywamy kolejne nieznane nam zakątki. Przysłowie „cudze chwalicie, swego nie znacie” tyczyło się również nas, ale w każdej wolnej chwili próbujemy to zmienić. Choć blog dedykowany jest głównie podróżom po Polsce, nie mniej interesują nas dalsze kierunki, dlatego nie omieszkamy i o nich od czasu do czasu wspominać.

Nie mamy kont w Szwajcarii, hipsterskiego campera ani długich miesięcy na niespieszne wędrówki – dlatego Polskę odkrywamy po godzinach, udawadniając że przyjemność z krótkich weekendowych wypadów i podróży można czerpać cały rok.

Chcemy się dzielić naszymi sposobami na regularne, niedrogie i przede wszystkim stymulujące wypady – bo wakacje naprawdę można mieć częściej niż raz na rok. Ten blog powstaje w nadziei, że więcej jest na świecie niespokojnie ciekawych ludzi, którzy chcą poznać kraj, w którym mieszkają, a przy okazji świetnie się przy tym bawić – zapraszamy!

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości